Umysł i pamięć
porady na przetrwanie sesji

Negatywny wpływ nocnej pracy przy komputerze na umysł

Korzystanie z komputera czy tabletu w godzinach wieczornych i w nocy może zwiększyć ryzyko zapadnięcia na depresję - wynika z badań naukowców z USA.

Naukowcy dowiedli, że ostre światło emitowane przez ekran komputera w nocy podnosi poziom hormonu stresu w organizmie. Powoduje to większe zmęczenie oraz zmniejszenie łatwości w przyswajaniu nowych informacji przez umysł człowieka.

Taki sam wpływ na organizm człowieka ma przebywanie w nocy w jasnym świetle w domu i w pracy przez dłuższy czas. W takich warunkach podnosi się poziom stężenia hormonu stresu, który wpływa na zwiększenie ryzyka depresji, obniżając przy tym poprawne funkcjonowanie mózgu.

Według badaczy na taki stan rzeczy mogą mieć wpływ prawa natury - dawniej ludzie pracowali tylko w rytmie słońca, natomiast dzisiaj mogą przez całą dobę, jednak noc nie jest normalną porą, w której ludzki organizm nastawiony jest na maksymalny wysiłek.

Badania wykazały, że światło nie tylko aktywuje szczególny rodzaj komórek w oku ale również wpływa na ośrodek nastroju, pamięci i nauki w mózgu - ma więc decydujący wpływ na jego pracę.

data ostatniej modyfikacji: 2012-11-27 11:07:09
Komentarze
Ostatnie:
5.08.2014 18:39
Dodał(a): ~szok
!Nie masz pracy, jesteś studentem, albo po prostu nie masz czasu użerać się z bankiem? Weź automatyczną pożyczkę w 3 minuty ! http://bit.ly/1dNcaQB

Przegląd uczelni
w Polsce
WIT_220.png
WSAiB_baner_220x300px.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Collegium Maius

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
 
Polityka Prywatności