Żubry zdominowały sesję

Sposób na sesję - podglądanie żubrów

Jak zwykle podczas sesji studenci są rozpraszani na wiele sposobów: muszą natychmiast posprzątać mieszkanie lub je pomalować. Równie ważna w trakcie nauki jest też przerwa na lepienie pierogów. Jednak w tym roku najbardziej popularnym "przerywnikiem" było... podglądanie żubrów!

W styczniu około milion osób podglądało na żywo w internecie dokarmianie żubrów z Nadleśnictwa Browsk (okolice Białowieży). Wśród tych osób dużą grupę stanowili studenci, którzy w tym czasie przygotowywali się do egzaminów.

Jak mówi Krzysztof Trębski z Lasów Państwowych podglądanie żubrów to świetny sposób na poradzenie sobie ze stresem podczas sesji egzaminacyjnej.

Na Facebooku powstał fanpage "Jeszcze tylko sprawdzę co robią żubry i mogę zacząć się uczyć", który od razu stał się fenomenem. W ciągu zaledwie kilku dni przyciągnął ponad 29 tys. fanów!

Każdego dnia przekaz w sieci ogląda średnio 150 tys. osób. Rekord padł 29 grudnia, kiedy życie "króla puszczy" oglądało aż 360 tys. internautów.

Żubry regularnie podglądają nie tylko Polacy, ale także internauci m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Holandii i Hiszpanii.

Cały czas można podglądać żubry za pośrednictwem strony:

http://www.lasy.gov.pl/zubr

Kiedy na polanie nie ma żubrów, kamera skierowana jest na ptaki, które przylatują do pożywienia, zawieszonego na drzewie.

data ostatniej modyfikacji: 2013-02-18 08:33:31
Komentarze
 
Polityka Prywatności