Podjadasz w czasie sesji, rób to z głową

Czerwiec to dla studentów miesiąc pełen wyzwań. Liczne egzaminy, kolokwia to coś z czym studiujący młodzi ludzie zmagają się na co dzień. Jak umilić sobie przygotowania do sesji i sprawić aby nauka była łatwa i przyjemna? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Dokładnie podziel oraz zaplanuj naukę

Skrupulatnie przygotowany plan nauki to podstawa! Materiał niezbędny do zdania egzaminu podziel na mniejsze partie, każdego dnia postaraj się opanować wyznaczone wcześniej zagadnienia. Dzięki temu będziesz miał większą kontrolę nad czasem dzielącym Cię od egzaminu oraz unikniesz nauki na ostatnią chwilę

W grupie siła

Wybierz się ze znajomymi z roku do pobliskiego parku bądź biblioteki, nauka w grupie jest nie tylko o wiele przyjemniejsza ale i łatwiejsza. Wspólne powtarzanie materiału oraz przepytywanie sprawi, że o wiele szybciej przyswoisz nowe informacje.

Nie samą nauką człowiek żyje!

Zbliżająca się sesja nie oznacza, że musisz całkowicie zrezygnować z życia towarzyskiego. Pozwól sobie na odrobinę odpoczynku, spotkaj się ze znajomymi, idź na spacer, do kina i oderwij się od nauki. "Przewietrzona głowa" o wiele łatwiej przyswaja nową wiedzę.

Dieta!

To co jemy ma ogromny wpływa zarówno na nasze zdrowie jak i pamięć. Przygotowując się do egzaminów jedź orzechy, które doskonale wpływają na pamięć a dodatkowo obniżają poziom odczuwanego stresu. Unikaj słodyczy, które niepotrzebnie Cię pobudzają i dają złudny zastrzyk energii. Jeśli w trakcie nauki najdzie Cię ochota na drobną przekąskę, chrup bez konsekwencji. Sięgnij po naturalne, owocowe lub warzywne chipsy Crispy Natural, np. Jabłko BIO lub Chrupiące plasterki pomidora z bazylią i oregano, które są idealną alternatywą dla tradycyjnych, tłustych przegryzek. A co najważniejsze, nie przytyjesz i po sesji wpasujesz się w swoje ulubione jeansy.

Nawet jeśli nie jesteś do końca zadowolony z efektów swojej nauki nie poddawaj się! Myśl o zbliżających się wakacjach jest wystarczającą motywacją do ciężkiej nauki

data ostatniej modyfikacji: 2015-06-09 10:01:42
Komentarze
 
Polityka Prywatności