
Przeciętnie człowiek czyta ze średnią szybkością 160–200 słów na minutę. Współczynnik zrozumienia i zapamiętania czytanych informacji wynosi średnio 40–70%. Jednak stosując techniki szybkie czytania liczba przeczytanych słów może sięgnąć 1000 słów na minutę, a czasami bywa nawet znacznie większa.

W czasie sesji wykorzystuj efektywnie każdą minutę. Stosuj się do sprawdzonych zasad i nie trać czasu na bezproduktywną naukę!

Żucie gumy, według najnowszych badań wpływa na naszą inteligencję. Proces żucia wspomaga dotlenianie mózgu, co ma z kolei wpływ na usprawnienie jego działania.

Sesyjne potyczki już niebawem, u niektórych już w pełni. Jak poradzić sobie z nadmiarem materiału, który należy sobie przyswoić? Zamiast tradycyjnej filiżanki kawy, warto sięgnąć po coś innego.

Jak informuje pismo "Brain, Behaviour and Immunity" - starzenie komórek przebiega szybciej u osób, które nie posiadają wykształcenia - tak wynika z badań genetycznych.

Jedzenie nie sprawi, że wypadniesz na egzaminie lepiej, ale może sprawić, że będziesz w stanie przedstawić swoją wiedzę najlepiej, jak się da.

Student nie wielbłąd..., uczyć się musi. Wiadomo, że gdy przychodzi sesja egzaminacyjna, w jakiś tajemniczy sposób uciekają nam godziny, a doba staje się przerażająco krótka. Jedynym rozwiązaniem jest zarwanie nocy. Jak przetrwać, gdy oczy się zamykają, a zapałki łamią się od ciężaru powiek?

Jak informuje pismo "Neuropsychology", lekcje muzyki mają bardzo pozytywny wpływ na nasz umysł. Dzięki praktykowaniu gry na instrumencie zapewniamy sobie sprawność umysłu na długie lata.

Gdy już ustalisz swój cel nauki, np. dziś nauczę się 2 rozdziałów do egzaminu, przystąp do kolejnego kroku - zapisz ten cel. Udowodniono, że samo zapisanie celu zwiększa szansę jego wykonania o ponad 70%!

Jak wynika z badań, które publikuje "PLoS Genetics" - to czynniki genetyczne mogą być wytłumaczeniem, dlaczego niektórzy piją duże ilości kawy.

Lubelska Biblioteka Wirtualna ma powstać do 2013 roku, koszt jej utworzenia pochłonie prawie 20 mln złotych, a będzie zawierać zbiory bibliotek uniwersyteckich z Lublina, a także publicznych bibliotek z Lublina i Zamościa.

Dobrym lekiem na stres może okazać się nasza własna fantazja. Gdy masz jakiś problem, spróbuj wyobrazić sobie miejsce, w którym czujesz się bezpiecznie. Możesz też wypróbować ćwiczenie zwane Oazą spokoju. Znajdź metodę idealną dla Ciebie!