Umysł i pamięć
porady na przetrwanie sesji

Lekki wysiłek fizyczny pomaga w złagodzeniu lęku i stresu emocjonalnego, a także utrzymaniu go na niskim poziomie w ciągu dnia.
Gdy śpimy nasz mózg jest w stanie nauczyć się pewnych zależności wpływających na nasze zachowanie po przebudzeniu.
Na podstawie intensywnych przygotowań do egzaminów prawniczych badacze odkryli, że zmieniają się nam niektóre struktury mózgu, które wzmacniają powiązania między obszarami ważnymi dla poprawnego rozumowania. Pewnie inne egzaminy zmieniają nam mózg w inny sposób. Ciekawym badaniem byłoby porównanie mózgu studentów informatyki, historii i filologii japońskiej po sesji:)
Nieważne, ile czasu poświęcimy na naukę w ciągu dnia, ale jeśli dołożymy do tego kilka godzin nauki w nocy, prawdopodobnie osiągniemy słabsze wyniki, niż gdybyśmy w tym czasie spali.
W leczeniu zespołu przewlekłego zmęczenia (CFS) najbardziej skuteczne są ćwiczenia i terapia behawioralna.
Czy nauka w czasie snu jest możliwa? Okazuje się, że kiedy śpimy możemy poprawić nasze umiejętności, dzięki przywoływaniu wspomnień, dotyczących uprzednio praktykowanych zagadnień - do takiego wniosku doszli amerykańscy naukowcy.
Jeżeli w procesie myślowym uczestniczy nasze ciało, to wówczas łatwiej przychodzi rozwiązanie problemu.
Okazuje się, że szybki spacer i gry logiczne oraz umiar w jedzeniu pomogą nam utrzymać mózg w dobrej kondycji przez długie lata.
Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że osoby, które po 25. roku życia uzyskały przynajmniej tytuł licencjata, cieszą się lepszym zdrowiem psychicznym i fizycznym w średnim wieku.
Naukowcy z USA zbadali, że długotrwały brak snu powoduje u szczurów, że niektóre neurony w mózgu "wyłączają się", mimo że zwierzęta nie śpią. Prawdopodobnie taki sam mechanizm jest przyczyną spadku możliwości poznawczych u niewyspanych ludzi.
Na ocenę z egzaminu wpływa nie tylko wiedza, lecz również zachowanie studenta. Dlatego umiejętność wykorzystania metod skutecznej komunikacji, takich jak: „skierowanie perswazji na tor peryferyjny”, stworzenie „efektu aureoli” czy budowanie wiarygodności przekazu pozwoli na bezstresowe podejście do sesji bez pliku ściąg i wzbudzania litości egzaminatorów.
Pamiętaj, aby w czasie sesji odpowiednio się odżywiać. Naukowcy udowodnili, że wysokokaloryczna dieta ma związek z częstszymi zaburzeniami pamięci.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności