Słuchaj z przyjemnością i czerp korzyści

Dobroczynne działanie muzyki było już wielokrotnie podkreślane. Jednak ma ona wpływ nie tylko na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, ale także na mózg. To cenna informacja, szczególnie dla wiecznie zasłuchanych studentów.

To właśnie w mózgu przetwarzane są wszystkie informacje dostarczane ze środowiska zewnętrznego i to właśnie w nim tworzą się określone stany emocjonalne człowieka. Muzyka ma na nie znaczący wpływ. Często jest kojarzona z uczuciami, ma konkretne zabarwienie emocjonalne.

Nasz mózg odbiera bodźce ze środowiska zewnętrznego poprzez zmysły. Prawa półkula odpowiedzialna jest za odbiór muzyki. W przypadku osób z wykształceniem muzycznym niezmiernie ważną funkcję w odbiorze muzyki pełni także półkula lewa. Tajemnica wpływu muzyki na mózg tkwi w częstotliwości, natężeniu oraz zgodności.

Muzyka wzbudza w nas poczucie piękna, zwiększa naszą wrażliwość. Jej wpływ na mózg jest ściśle związany z amplitudami fal mózgowych. Interwały zgodnie brzmiące, tzw. konsonanse są postrzegane przez mózg jako przyjemne. Słuchanie muzyki wpływa pozytywnie na mózg zwiększając między innymi jego zdolność koncentracji i uwagi.

Źródło: depthmusicrecords.pl

Foto:
nutykyboard.za-darmo.info

ostatnia zmiana: 2011-10-27
Komentarze
Polityka Prywatności