
Osobiste umiejętności zarządzania czasem są niezbędną umiejętnością efektywnych ludzi. Jeśli użyjesz technik zarządzania czasem właściwie, będziesz zdolny funkcjonować skutecznie nawet pod dużym stresem. Techniki te pomogą Ci wykorzystać maksymalnie Twój ograniczony czas.

Zmęczenie, praca do późnych godzin nocnych czy przejedzenie wywołuje u nas senność. Jest to naturalne zjawisko, z którym nie powinno się walczyć. Jednak czasami zdarza się, że senność dopada nas w pracy lub czeka nas ciężka noc, gdyż gonią nas terminy. Wówczas szukamy skutecznych sposobów na pokonanie senności.

Nie ma uniwersalnego sposobu na lęk przedegzaminacyjny. Możemy jednak pomóc sobie, czyniąc z naszego lęku narzędzie, pomocne przy zdawaniu egzaminu.

Uczyłeś się tygodniami, poświęciłeś nauce wiele czasu, który mogłeś wykorzystać na coś przyjemniejszego i co? I klapa. Nie wiadomo dlaczego ocena którą dostałeś nie odzwierciedla Twojej wiedzy.

Syndrom wyczerpania fizycznego, zwany również wypaleniem, a także wyczerpanie związane ze stanami depresyjnymi, pozostawiają znaczące zmiany w mózgu. Mogą spowodować zmniejszenie aktywności w płacie czołowym i zmienić regulację kortyzolu, zwanego hormonem stresu.

Masz dużo nauki i musisz zapamiętać mnóstwo nowych informacji? Uczysz się godzinami, ale i tak często nie pamiętasz tego, czego się nauczyłeś? Jeżeli chcesz uczyć się szybciej i zapamiętać więcej, przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim wskazówki jak lepiej zapamiętywać różne informacje.

Wydajność uczenia się zależy od pory dnia i nocy. Są pory dnia, w których przyswajanie wiedzy przychodzi łatwo, a są pory, w których nauczenie się czegokolwiek sprawia wiele kłopotu.

Wszystko co nowe zawsze wiąże się z obawami i nieufnością. Nie inaczej jest w przypadku kształcenia na odległość, do którego nie wszyscy mają przekonanie. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać? Kształcenie na odległość, to nowa jakość edukacji, która pozwala na realną naukę przez całe życie.

Niektórzy uważają, że śpiący mózg nie pracuje. Jessica D. Payne z University of Notre Dame, która razem z Elizabeth A. Kensinger z Boston College opublikowała artykuł w Current Directions in Psychological Science przekonuje, że to nieprawda, gdyż mózg pracuje: nie tylko konsoliduje nasze wspomnienia, ale organizuje je i wybiera najbardziej wydatne informacje, co pomaga ludziom w tworzeniu kreatywnych, nowych pomysłów.

Wystarczy 10 sesji ćwiczeń z programem komputerowym do treningu mózgu, aby o połowę zmniejszyć ryzyko wypadku spowodowanego przez starszego wiekiem kierowcę - informuje "New Scientist".

Umiejętność koncentracji uwagi jest sztuką, której opanowanie jest bardzo proste. Osiąga się ją już po kilkudniowych ćwiczeniach. Pomimo że istnieje wiele technik i sposobów podniesienia siły koncentracji, jednak wszystkie one sprowadzają się do dwóch podstaw: MOTYWACJI i PRAKTYKI.

Aby poznać odpowiedź na to pytanie, należy poznać siebie bliżej. Ważne jest, by dowiedzieć się, która półkula w naszym mózgu jest dominująca oraz który styl uczenia najbardziej nam odpowiada.