Umysł i pamięć
porady na przetrwanie sesji

Zdrowe, sprawne serce sprawia, że mózg wolniej się starzeje - informuje pismo "Circulation".
Uszkodzenia odpowiedzialnego za pamięć obszaru mózgu mogą być rekompensowane przez inne jego części - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences "(PNAS).
30 tys. euro może wygrać studencki zespół, który zwycięży w międzynarodowym konkursie na technologie lotnicze przyjazne środowisku "Fly Your Ideas". Zgłaszać się można do końca listopada - poinformowała firma Airbus, organizator konkursu.
Osoby narażone na bierne wdychanie dymu tytoniowego w domu mogą uzyskiwać gorsze oceny, niż rówieśnicy z domów, w których się nie pali - wynika z badań przeprowadzonych w Hongkongu, które publikuje pismo "Journal of Pediatrics".
Współczesne interaktywne centra nauki sytuują się między parkami rozrywki, a instytucjami dydaktycznymi. To umiejscowienie jest ich siłą - przesunięcie w którąkolwiek ze stron byłoby dla nich niekorzystne - uważa dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer.
Aby uniknąć negatywnych następstw stresu, oprócz zajęcia się swoją psychiką i daniem organizmowi szansy na regenerację, koniecznie należy poświęcić więcej uwagi temu, co jemy.
Ćwiczenie fizyczne jest to wysiłek mięśni ciała. Celem ćwiczenia jest osiągnięcie korzystnego poziomu sprawności i zdrowia, fizycznego i psychicznego.
Letnia sesja na wydziale humanistycznym rzymskiego uniwersytetu La Sapienza odbywa się pod gołym niebem lub w nocy. W tych oryginalnych warunkach nauczyciele akademiccy protestują przeciwko planom cięć w nakładach na szkolnictwo wyższe.
Stanowisko w Bibliotece Politechniki Poznańskiej dla studentów z niepełnosprawnościami jest dedykowane studentom i kandydatom z dysfunkcją wzroku i/lub słuchu, aby zapewnić komfortowe warunki do kształcenia na poziomie studiów wyższych.
Przygotowujący się do sesji egzaminacyjnej studenci-internauci korzystają przede wszystkim z tradycyjnych źródeł wiedzy - wykładów i książek; nieco rzadziej sięgają po e-learning i Wikipedię - wynika z raportu "Internet mobilny w życiu studenta", opracowanego przez dra Krzysztofa Krejtza, psychologa ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Dochodzi północ. Przed BUW-em liczba rowerów i studentów palących papierosy taka sama jak za dnia. Na czas sesji, w odpowiedzi na potrzeby studentów, dyrekcja biblioteki zdecydowała się wydłużyć godziny otwarcia do 5.00.
Zapal świecę. Ustaw ją na biurku, po czym usiądź na krześle i wyprostuj się. Będąc w pozycji wyprostowanej rozluźnij się, wycisz myśli, zwolnij oddech i zacznij patrzeć na świecę.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności