
Na proces nauki wpływa wiele czynników. Poza tymi zewnętrznymi jak spokój czy temperatura oraz wewnętrznymi jak samopoczucie ważną rolę w procesie nauki odgrywa także muzyka. Aby lepiej zrozumieć w jaki sposób wpływa on na nasz organizm, dokonajmy jej rozłożenia na poszczególne części.

Na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku ruszyła pierwsza edycja Letniej Szkoły Prawa Amerykańskiego. Podczas wykładów studenci otrzymają solidną dawkę wiedzy o systemie prawa amerykańskiego. Będą też mieli niepowtarzalną możliwość osłuchania się z prawniczym językiem angielskim, bo właśnie po angielsku prowadzone są wszystkie zajęcia.

Według zdających, tegoroczny egzamin radcowski był rekordowo trudny. Już zapowiadają odwołania, choć jeszcze nie ogłoszono wyników.

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jak ciężko jest zaliczyć egzamin kiedy odkładasz naukę na ostatnią chwilę. Zarywasz noce, pijesz kawę dzbankami, a efekty i tak często są mizerne. Czas to zmienić! W tym artykule poznasz trzy zaskakująco proste techniki, które wykorzystane przy nauce pozwolą osiągnąć Ci zadziwiająco dobre wyniki.

Australijscy naukowcy uważają, że zdolności mózgu do regeneracji po doznanych urazach są niedoceniane. Łącznie z odpowiednią terapią kora mózgowa może samodzielnie rekonstruować się.

Energetyka mózgu odbudowuje się podczas snu - wynika z badań amerykańskich naukowców, które wykazały, że zapasy energii w początkowych fazach snu znacznie zwiększają się w częściach mózgu, aktywnych w trakcie czuwania.

Brytyjskie władze zrezygnują z egzaminów uprawniających pielęgniarki z krajów UE do wykonywania zawodu w tym kraju, ponieważ Komisja Europejska uznała, że testy te łamią przepisy dotyczące swobody przepływu pracowników - pisze w poniedziałek "Daily Telegraph".

Przedsiębiorcy uważają, że aż 60 proc. absolwentów kończących humanistykę i 44 proc. kończących kierunki ekonomiczne i zarządzanie jest źle przygotowanych do wykonywania pracy zawodowej - wynika z badania przeprowadzonego przez organizację Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej.

Jak często Tobie zdarzyła się sytuacja, gdy byłeś poza domem i potrzebowałeś na gwałt jakiegoś numeru telefonu, konta bankowego czy zwykłej listy zakupów, którą zostawiłeś niechcący w domu? Jakie jest Twoje nastawienie, gdy w pracy szef zmienia projekt, produkt lub usługę, nad którą do tej pory pracowałeś i musisz uczyć się znowu czegoś innego?

Żeńskie komórki nerwowe są bardziej wrażliwe na działanie hormonu stresu - przekonują naukowcy z USA na łamach pisma "Molecular Psychitary". Rita Valentino i Debra Bangasser wraz z zespołem z Children's Hospital of Philadelphia podawały szczurom czynnik uwalniający kortykotropinę (CRF) nazywany inaczej kortykoliberyną - cząsteczkę wydzielaną przez mózg, która reguluje odpowiedź organizmu na stres. Okazało się, że komórki nerwowe mózgu samic gryzoni są pobudzane przez dużo niższe stężenia CRF niż te, potrzebne do pobudzenia komórek samców.

Studenckiego Nobla 2010 zdobył Mirosław Zajdel, doktorant z informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej, a jednocześnie student III roku zarządzania i inżynierii produkcji.

Miniaturowy sensor pozwala na bardzo dokładną analizę śliny, dzięki czemu z łatwością można w niej wykryć podwyższone stężenie hormonu stresu. Tego typu badanie, trwające zaledwie 40 minut, ułatwi diagnozę groźnych chorób wywołanych stresem, donosi "Analyst".