Umysł i pamięć
porady na przetrwanie sesji

Mimo, że słońce coraz częściej przeziera przez chmury i właściwie powinieneś mieć więcej energii, najchętniej nie ruszałbyś się z kanapy. Być może dopadło cię przesilenie wiosenne, które co prawda nie jest chorobą, ale może nieźle dać się we znaki.
Warto poznać tajniki jednego z najbardziej pracowitych organów naszego organizmu. Polskie instytucje naukowe dają taką możliwość, organizując po raz kolejny "Światowy Tydzień Mózgu". Już od 14 marca, a w Warszawie tydzień wcześniej można liczyć na niebywałe, mózgowe atrakcje.
Pora, odpowiedni rytm, stan zdrowia, samopoczucie, nastawienie - to wszystko ma ogromny wpływ na jakość twojej nauki, a przez to na to, ile zapamiętasz podczas tego procesu.
Ogromne znaczenie w procesie nauki ma to, co dzieje się wokół nas i w nas. Odpowiednie nastawienie w środku i dobra organizacja na zewnątrz - to klucz do zwiększenia wielokrotnie skuteczności w zapamiętywaniu i rozumieniu.
Im dłużej się uczysz, tym mniejsze ryzyko nadciśnienia tętniczego krwi, otyłości, a także większa szansa na wolność od nałogów - informuje pismo "BMC Public Health".
Dieta za biurkiem - to ma nam pomóc przetrwać stresujący okres wytężonej pracy umysłowej. Posiłki powinny regenerować nasz zmęczony organizm i jednocześnie zapewnić nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz witamin i mikroelementów.
Już w 2013 roku będzie można korzystać z zasobów lubelskich bibliotek bez wychodzenia z domu. Wszystko za sprawą Lubelskiej Biblioteki Wirtualnej, czyli portalu internetowego, na którym udostępniane będą zbiory bibliotek uniwersyteckich oraz publicznych.
Każdy z nas chciałby mieć doskonałą pamięć, zapamiętywać setki informacji po jednokrotnym usłyszeniu. Czy jest to możliwe? Wielu ludzi twierdzi, że ma świetną pamięć i zapamiętuje wszystko co jest im niezbędne, są jednak i tacy, którzy mają z tym niemały problem. Skąd ta różnica?
Ciało i psychika napięte jak struny – tak na nasz organizm działa stres. Ma ogromną niszczącą siłę, potrafi nawet zabić. Naucz się z nim żyć.
Sauna z masażem, szaleństwo w nocnym klubie i internet zastąpiły spacer i wieczór z książką na kolanach. Psycholodzy alarmują: już prawie w ogóle nie potrafimy odpoczywać!
Zespół przewlekłego zmęczenia - CFS - to choroba, którą się leczy - terapią behawioralną i określonymi ćwiczeniami - informuje "The Lancet".
W ciągu roku, przynajmniej jednokrotny kontakt z książką deklaruje 44% badanych Polaków. To więcej o 6% niż w 2008 roku. Ale jak twierdzi Tomasz Makowski z Biblioteki Narodowej, to zapewne efekt rozszerzenia kategorii książek o poradniki i albumy.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności