
Osoby cierpiące na przewlekłe bóle pleców mają problemy z zapamiętywaniem przyszłych zamiarów i planów, czyli z tzw. pamięcią prospektywną, wynika z artykułu na łamach pisma "Psychosomatic Medicine".

Ileż razy w swoim życiu zabieraliśmy się od nowa do nauki języka angielskiego, z miernym jednak skutkiem. Były takie okresy, kiedy mieliśmy do rozdysponowania mnóstwo wolnego czasu, jednak woleliśmy go skonsumować w inny, przyjemniejszy sposób. Później towarzyszył nam niedosyt, iż mogliśmy zrobić coś pożytecznego, a wybraliśmy wyjście do pubu czy obejrzenie TV.

Sen poprawia zdolność mózgu do zapamiętywania informacji - donoszą na łamach najnowszego numeru "Current Biology" naukowcy z Harvardu. Badacze odkryli, że jeśli między okresem nauki par wyrazów, a testowaniem zdobytych wiadomości badani śpią, odtwarzanie z pamięci ostatnio wyuczonych wyrazów przebiega zdecydowanie sprawniej.

Można przewidzieć, które z mających dopiero nastąpić wydarzeń zostanie dobrze zapamiętane - twierdzą naukowcy na łamach "Nature Neuroscience". Naukowcy z University College w Londynie analizowali pracę mózgu za pomocą elektroencefalografii (EEG).

Mała cząsteczka zapisana w tzw. niekodującym DNA wpływa na połączenia między neuronami i w ten sposób może regulować procesy uczenia się i zapamiętywania - wykazali naukowcy z USA. Artykuł na ten temat zamieszcza tygodnik "Nature".

Copy General otworzył strefy samoobsługowe, w których można drukować, kopiować, skanować, oprawiać, itd. Warto zaznaczyć, że studenci moga otrzymac specjalną karte upowazniającą do zniżki. Na miejscu dostepne są maszyny czarno-białe, kolorowe oraz komputery z niezbędnym softem.
Otwarte są 3 punkty w centrum Warszawy, w tym 2 dostępne całodobowo.

Suplementacja diety kwasem foliowym znacząco poprawia możliwości poznawcze - donoszą na łamach pisma "Lancet" naukowcy z Holandii. Możliwości poznawcze - zdolność do zapamiętywania, szybkość przetwarzania informacji i uczenia się - maleją z wiekiem. Zmiany te są związane między innymi z ryzykiem demencji w późnym wieku.

Zjawisko pobudzania się polskich studentów w czasie sesji egzaminacyjnej przy pomocy substancji psychoaktywnych jest marginesowe - uważa socjolog z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie Janusz Sierosławski.

Nawet bardzo małe ilości substancji czynnej narkotyku Ecstasy związku o nazwie MDMA mogą uszkadzać mózg - poinformowali na Radiological Society of North America (RSNA)naukowcy z Holandii.

Sen pomaga w zapamiętywaniu informacji związanych z orientacją przestrzenną - dowodzą badania przeprowadzone w wirtualnym mieście, o których donosi pismo "Neuron".

Stymulacja mózgu prądem o niskim natężeniu podczas fazy snu wolnofalowego wzmacnia pamięć - donoszą na łamach najnowszego numeru pisma "Nature" naukowcy z Niemiec.

Tu i tu zero – smutno trochę, ale bez wątpienia humor zawarty w ostatnio przesyłanym w necie Kukangowym fleszu uśmiech powoduje. Masowo rozsyłany flesz o Kukangu powoduje czkawkę i ból brzucha ze śmiechu. My również go obejrzeliśmy i śmiało polecamy. Co prawda według nas kukang czyli jeden z naczelnych nie ma zeza i nie wącha się pod pachą bo nie może, ale poza tym nie mamy zastrzeżeń. W nagraniach dźwięków dla tego komicznego stworka wzięła udział operowa diva i wyszło to naprawdę śmiesznie (scenka z rażonym prądem Kukangiem).
Zobaczcie sami :)