Umysł i pamięć
porady na przetrwanie sesji

Zamierzając efektywnie notować na sam początek należy sobie uświadomić, że skoro od teraz twoje notatki, mają być prawdziwymi notatkami, z których można się naprawdę uczyć, to musisz tworzyć je w zupełnie inny sposób, niż do tej pory.
Zastanówmy się dlaczego zwykłe notowanie nie spełnia swoich zadań, jakie mu stawiamy, czyli dlaczego nie warto notować tak, jak dotychczas?
Istnieje kilka zasad wykorzystywania wyobraźni w technikach pamięciowych, które mają swoje uzasadnienie w anatomii i fizjologii funkcjonowania mózgu.
Żonglowanie sprzyja: rozwojowi koordynacji wzrokowo-ruchowej, poczucia rytmu, refleksu, zdolności utrzymania równowagi, właściwej postawy ciała. Ćwiczenie żonglowania dzięki związanej z nim poprawie koordynacji wzrokowo- ruchowej usprawnia umiejętność pisania i czytania.
Spacerowanie może zahamować lub spowolnić utratę pamięci u osób z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi, u chorych na alzheimera oraz zdrowych dorosłych ludzi - uważają naukowcy z Pensylwanii.
Najpoczytniejsze publikacje naukowe oraz podręczniki i skrypty, z których najczęściej korzystają naukowcy i studenci znajdą się - w zdigitalizowanej wersji - w uruchomionej właśnie Bibliotece Cyfrowej Uniwersytetu Śląskiego.
Zwiększenie poziomu enzymu o nazwie EphB2 w komórkach nerwowych poprawia pamięć myszom chorym na alzheimera - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature". Wyniki ich pracy sugerują nowe cele leczenia demencji.
Uczenie się – jest procesem, który prowadzi do względnie trwałej zmiany zachowania lub możliwości zachowania, który opiera się na doświadczeniu.
Osobiste umiejętności zarządzania czasem są niezbędną umiejętnością efektywnych ludzi. Jeśli użyjesz technik zarządzania czasem właściwie, będziesz zdolny funkcjonować skutecznie nawet pod dużym stresem. Techniki te pomogą Ci wykorzystać maksymalnie Twój ograniczony czas.
Zmęczenie, praca do późnych godzin nocnych czy przejedzenie wywołuje u nas senność. Jest to naturalne zjawisko, z którym nie powinno się walczyć. Jednak czasami zdarza się, że senność dopada nas w pracy lub czeka nas ciężka noc, gdyż gonią nas terminy. Wówczas szukamy skutecznych sposobów na pokonanie senności.
Nie ma uniwersalnego sposobu na lęk przedegzaminacyjny. Możemy jednak pomóc sobie, czyniąc z naszego lęku narzędzie, pomocne przy zdawaniu egzaminu.
Uczyłeś się tygodniami, poświęciłeś nauce wiele czasu, który mogłeś wykorzystać na coś przyjemniejszego i co? I klapa. Nie wiadomo dlaczego ocena którą dostałeś nie odzwierciedla Twojej wiedzy.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności