Umysł i pamięć
porady na przetrwanie sesji

Czy wiesz, jak szybciej się uczyć? Poznaj siłę kleju mentalnego, dzięki któremu raz na zawsze zapomnisz o zapominaniu! Dowiedz się co sprawia, że nowe informacje można zapamiętywać w mgnieniu oka!
Co dają regularne ćwiczenia fizyczne? Mogą znacznie poprawić pracę mózgu, podnieść umiejętności leczenia się, zredukować stres, załagodzić wahania hormonalne i odwrócić oznaki starzenia się.
Ci, którzy aktualnie mają dobry nastrój, mogą mieć większe trudności, by zapamiętać to, co się dzieje - podaje serwis "EurekAlert".
Oczy to dość przydatny organ studenta, nie tylko w czasie sesji. Warto więc o nie dbać i w czasie wytężonej pracy, czy nauki robić małe przerwy na relaks.
Przy zmianie pór, jak co roku, nasz metabolizm przyspiesza, lecz wolniej przystosowuje się do gwałtownych zmian w otaczającym świecie. Skarżymy się na złe samopoczucie, odczuwamy bóle głowy, kończyn i klatki piersiowej, jesteśmy senni, znużeni, wyczerpani, często rozdrażnieni i niespokojni. Stajemy się podatni na różne infekcje bakteryjne i wirusowe, katar, kaszel i inne schorzenia górnych dróg oddechowych
Notatki są wszechobecne. Tworzymy je i umieszczamy wszędzie, gdzie jest to możliwe, a bogactwo form i treści z pewnością mogłoby zainspirować niejednego poetę. Zazwyczaj są krótkimi, zwięzłymi informacjami – na przykład karteczka naklejona na lodówce “Kupić mleko!”, albo napis na ławce “Kocham Ankę”.
Amerykańscy naukowcy twierdzą, że pewne techniki medytacyjne mogą okazać się pomocne dla tych, którym nauka przychodzi z ogromnym trudem.
Tradycyjny podział pamięci wyróżnia dwie jej odmiany: krótko- i długotrwałą. Można dokonać jednak bardziej szczegółowych podziałów.
Prawdopodobnie wiele ludzi na całym świecie postrzega żonglerkę, jako domenę cyrkowców lub prostą rozrywkę. Sami z chęcią popatrzą, ale spróbować się nauczyć to jednak już nie dla nich. A szkoda, bo warto!
Pamięć jest podstawowym mechanizmem przechowywania doświadczenia. Dzięki niej możesz zapamiętać nowe informacje, przypomnieć sobie coś, co wydarzyło się kilka lat wcześniej, odwołać się do emocji i historii z dzieciństwa. Wiadomo jednak, że z wiekiem te czynności stają się coraz wolniejsze. Dlatego naukowcy radzą, by jak najwcześniej zacząć ją ćwiczyć.
Podstawą prawidłowego funkcjonowania jest współgranie różnych inteligencji – językowej, przestrzennej, kinestetycznej, interpersonalnej, matematycznej, intrapersonalnej, duchowej. Badania dowodzą, że doskonałym narzędziem stymulującym wszechstronny rozwój jest muzyka. Oprócz pobudzania różnych inteligencji łączy obie półkule i wprowadza stan równowagi.
Człowiek to istota wygodna i do czynnego wypoczynku musi się świadomie mobilizować. Ruch świetnie wpływa na krążenie, wzmacnia serce, przyspiesza metabolizm, uelastycznia stawy, kręgosłup, powoduje przyrost masy mięśniowej. Podczas ruchu wytwarzają się endorfiny - hormony szczęścia, ćwiczenia będące zastrzykiem energii, łagodzą stres, poprawiają nastrój i samoocenę.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności