Umysł i pamięć
porady na przetrwanie sesji

Jak zwykle podczas sesji studenci są rozpraszani na wiele sposobów: muszą natychmiast posprzątać mieszkanie lub je pomalować. Równie ważna w trakcie nauki jest też przerwa na lepienie pierogów. Jednak w tym roku najbardziej popularnym "przerywnikiem" było... podglądanie żubrów!
Wielkimi krokami zbliża się zimowa sesja. Jak co roku studenci będą szukać najlepszych sposobów na zdanie wszystkich egzaminów. Kiedy przychodzi czas zaliczeń i egzaminów, studenta z książką i notatkami można spotkać niemalże wszędzie – na uczelniach, w tramwajach, w metrze, akademikach i w parkach.
Przełomy stycznia i lutego oraz lipiec a czasem wrzesień to jedne z najcięższych okresów dla studentów w roku akademickim. Jest to czas sesji, gdzie przez poszczególne kolokwia trzeba zaliczyć wszystkie przedmioty w danym semestrze. Dużo studentów na samą myśl o sesji czuje stres i martwi się o to w jaki sposób zaliczą egzaminy. Jeżeli należysz do tego grona – nie przejmuj się, ponieważ w poniższym artykule znajdziesz kilka wartościowych rad, dzięki którym znajdziesz motywację i będziesz uczyć się efektywniej.
Naukowcy ogłosili, że najskuteczniejsze metody nauki to rozkładanie jej w czasie oraz sprawdzanie swojej wiedzy.
Specjaliści przekonują, że napoje energetyzujące oprócz kofeiny zawierają składniki, które nie dają żadnych korzyści konsumentom, nie są więc skuteczniejsze od filiżanki kawy.
Korzystanie z komputera czy tabletu w godzinach wieczornych i w nocy może zwiększyć ryzyko zapadnięcia na depresję - wynika z badań naukowców z USA.
Naukowcy dowiedli, że nawet podczas chwil odpoczynku mózg człowieka intensywnie pracuje. Jak się okazało, większość z tej aktywności należy przypisać prawej półkuli mózgu, która u większości osób jest dominująca.
Większość osób przystępując do jakiegokolwiek egzaminu odczuwa lęk. Naukowcy wykazali jednak, że tego typu stres może u niektórych pozytywnie wpływać na wynik egzaminu.
Lekki wysiłek fizyczny pomaga w złagodzeniu lęku i stresu emocjonalnego, a także utrzymaniu go na niskim poziomie w ciągu dnia.
Gdy śpimy nasz mózg jest w stanie nauczyć się pewnych zależności wpływających na nasze zachowanie po przebudzeniu.
Na podstawie intensywnych przygotowań do egzaminów prawniczych badacze odkryli, że zmieniają się nam niektóre struktury mózgu, które wzmacniają powiązania między obszarami ważnymi dla poprawnego rozumowania. Pewnie inne egzaminy zmieniają nam mózg w inny sposób. Ciekawym badaniem byłoby porównanie mózgu studentów informatyki, historii i filologii japońskiej po sesji:)
Nieważne, ile czasu poświęcimy na naukę w ciągu dnia, ale jeśli dołożymy do tego kilka godzin nauki w nocy, prawdopodobnie osiągniemy słabsze wyniki, niż gdybyśmy w tym czasie spali.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności