Umysł i pamięć
porady na przetrwanie sesji

W leczeniu zespołu przewlekłego zmęczenia (CFS) najbardziej skuteczne są ćwiczenia i terapia behawioralna.
Czy nauka w czasie snu jest możliwa? Okazuje się, że kiedy śpimy możemy poprawić nasze umiejętności, dzięki przywoływaniu wspomnień, dotyczących uprzednio praktykowanych zagadnień - do takiego wniosku doszli amerykańscy naukowcy.
Jeżeli w procesie myślowym uczestniczy nasze ciało, to wówczas łatwiej przychodzi rozwiązanie problemu.
Okazuje się, że szybki spacer i gry logiczne oraz umiar w jedzeniu pomogą nam utrzymać mózg w dobrej kondycji przez długie lata.
Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że osoby, które po 25. roku życia uzyskały przynajmniej tytuł licencjata, cieszą się lepszym zdrowiem psychicznym i fizycznym w średnim wieku.
Naukowcy z USA zbadali, że długotrwały brak snu powoduje u szczurów, że niektóre neurony w mózgu "wyłączają się", mimo że zwierzęta nie śpią. Prawdopodobnie taki sam mechanizm jest przyczyną spadku możliwości poznawczych u niewyspanych ludzi.
Na ocenę z egzaminu wpływa nie tylko wiedza, lecz również zachowanie studenta. Dlatego umiejętność wykorzystania metod skutecznej komunikacji, takich jak: „skierowanie perswazji na tor peryferyjny”, stworzenie „efektu aureoli” czy budowanie wiarygodności przekazu pozwoli na bezstresowe podejście do sesji bez pliku ściąg i wzbudzania litości egzaminatorów.
Pamiętaj, aby w czasie sesji odpowiednio się odżywiać. Naukowcy udowodnili, że wysokokaloryczna dieta ma związek z częstszymi zaburzeniami pamięci.
Według najnowszych badań, amatorzy mleka wypadają lepiej w testach pamięciowych i oceniających sprawność umysłową.
Naukowcy w raporcie opublikowanym w piśmie "Biological Psychiatry" informują, że stresujące wydarzenia powodują kurczenie się istoty szarej mózgu.
Sesja to dla studentów okres nieprzespanych nocy, walki ze stresem i z samym sobą. Odpowiednie przygotowanie pomoże lepiej radzić sobie z tymi wyzwaniami
Naukowcy University College w Londynie twierdzą, że najważniejsze funkcje mózgu m.in. pamięć, zdolność rozumowania słabną od 45 roku życia, a nie po ukończeniu 60 lat.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności